فرایند – به عمل آوردن مشاهده روزنامه

فرایند – به عمل آوردن: مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان استان مازندران باشگاه خبرنگاران عناوین روزنامه

گت بلاگز آذربایجان شرقی بیش از 73 هزار میلیارد ریال در مناطق محروم سرمایه گذاری می شود

قائم مقام بنیاد برکت گفت: این بنیاد امسال 73هزار میلیارد ریال اعتبار جهت 50 نوع خدمات در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم کشور سرمایه گذاری می کند.

بیش از 73 هزار میلیارد ریال در مناطق محروم سرمایه گذاری می شود

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ سعید جعفری در جلسه شورای اداری ملکان، افزود: بخش عمده این اعتبار در بخش اقتصادی و کمک به توانمندسازی واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد سرمایه گذاری می شود.

وی افزود: بنیاد برکت جهت کمک به واحدهای تولیدی و اقتصادی سه طرح در دست اجرا دارد که طرح اول مربوط به همکاری 49درصدی به مدت سه و پنج سال است که بعد از توانمند شدن واحد تولیدی بنیاد از همکاری خارج می شود.
وی گفت: طرح دوم طرح آفتاب و جهت روستائیانی است که در شرکت های تعاونی فعال هستند و طرح سوم هم طرح آسمان است که در این طرح بنیاد به فرآوری و تکمیل زنجیره محصول کشاورزی کمک می کند.
جعفری گفت: علاوه بر اینها بنیاد برکت 25هزار طرح را مشمول بر مسکن محرومان، ساخت مدرسه، مسجد ومراکز فرهنگی ومذهبی، مراکز جامع سلامت، راه سازی، پل سازی، برق رسانی وآبرسانی به اتمام رسانده است.
قائم مقام بنیاد برکت افزود: همچنین درراستای محرومیت زادیی این بنیاد توانسته است تاکنون نیازهای اساسی 2هزار دِه را به طور کامل انجام دهد و 2500 دِه نیز در حد 50تا 75درصد انجام شده است است.
جعفری گفت: این بنیاد در استان آذربایجان شرقی بیشترین همکاری را در کشور داشته است وبیش از 2600میلیارد ریال در بخش های متفاوت عمرانی، خدماتی، آموزشی، فرهنگی ومذهبی هزینه کرده است .
در این جلسه فرماندار ملکان هم افزود:22مسجد در روستاهای این شهرستان با قدمت بیش از 40سال نیازبه مرمت وبازسازی دارند و زیاد آنها در مناطق محروم قرار گرفته و بازسازی آنها از توان مردم خارج است.
محمدباقر خانی گفت: همچنین 70درصد مدارس شهرستان نیز تخریبی است وبیش از 40سال قدمت دارند وبیشترین آسیب پذیری در حوادث غیرمترقبه وبلایای طبیعی متوجه آنهاست .
وی همچنین همکاری بیناد برکت جهت راه اندازی وفعال سازی 25واحدی تولیدی وصنعتی راکد ونیمه فعال در شهرستان ملکان را خواستار شد.
وی گفت: همچنین در زمینه ساخت سایر اماکن مذهبی و فرهنگی نیز این بنیاد در طی 10سال گذشته 820میلیارد ریال هزینه کرده است.
حجت الاسلام حافظ زمانی امام جمعه ملکان نیز افزود: این مصلا با 13هزار متر زیر بنا بزرگترین مصلای جنوب استان آذربایجان شرقی است وتاکنون بیش از 50میلیارد ریال با 30درصدپیشرفت هزینه شده است است.
انتهای پیام/خ

واژه های کلیدی: همکاری | شهرستان ملکان | بیش از73هزارمیلیارد ریال | مناطق محروم | سرمایه گذاری | بنیادبرکت | آذربایجان شرقی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog