فرایند – به عمل آوردن مشاهده روزنامه

فرایند – به عمل آوردن: مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان استان مازندران باشگاه خبرنگاران عناوین روزنامه

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تمامی توافق‌ها از جمله برجام باید رعایت شود / مکرون

رئیس‌جمهور فرانسه تاکید کرد که تمامی توافقات انجام شده است مشمول بر برنامه جامع اقدام یکسان باید رعایت شوند. 

تمامی توافق‌ها از جمله برجام باید رعایت شود / مکرون

مکرون: تمامی توافق ها از جمله برجام باید رعایت شود

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد که تمامی توافقات انجام شده است مشمول بر برنامه جامع اقدام یکسان باید رعایت شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس، امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه در کنفرانس اقتصادی سن پترزبورگ در روسیه با اشاره به توافق هسته کشور عزیزمان ایران و قدرت های جهانی که در 2015 حاصل شد گفت: تمامی توافقات انجام شده است مشمول بر برنامه جامع اقدام یکسان ( برجام) در زمینه برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران باید رعایت شوند.

مکرون ادامه داد: من خواستار این هستم که به یکدیگر احترام بگذاریم در این صورت دیگر شاهد هیچ مداخله ای نخواهیم بود . اگر ما توافقی را امضا می کنیم باید به آن پایبند بمانیم . مهم نیست که چه کسی تصیم به کناره گیری از آن می گیرد. هر آنچه امضا می شود باید رعایت شود.

تمامی توافق‌ها از جمله برجام باید رعایت شود / مکرون

وی همچنین گفت: ما باید جهت حاکمیت خود بجنگیم تا همچنان غیر قابل نفوذ باقی بمانیم . من متعهد به حاکمیت فرانسه و تصمیمی که هنگام امضا توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران گرفته است هستم. این گزینش ما بود.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه خاطر نشان کرد: امروز ما باید جهت حل پرسشها بین المللی رویکرد چند جانبه گرایی را توسعه دهیم. این مشمول بر حاکمیت است ما نمیتوانیم بدون احترام به خودمان به یکدیگر اعتماد کنیم .من فکر می کنم که ما باید جهت حاکمیت بجنگیم تا در این زمینه مورد احترام باشیم.

رئیس‌جمهور فرانسه تاکید کرد که تمامی توافقات انجام شده است مشمول بر برنامه جامع اقدام یکسان باید رعایت شوند. 

مکرون تاکید کردکه حاکمیت یک زیربنای اساسی جهت فضای ساییری، محافظت از داده و پایگاه داده حاکمیتی هست. جهت اجرای قوانین جهانی نیازمند حاکمیت نیرومند هستیم.

بنابر این گزارش مدیر جمهور آمریکا دو هفته پیش بعد از بارها انتقاد از برجام و ترساندن به کنار گذاشتن این توافق آخر خروج خود از آن را اعلام کرد و گفت که تحریم ها علیه پایتخت کشور عزیزمان ایران را باز می گرداند. ولی دیگر طرف های توافق یعنی انگلیس فرانسه و آلمان و به علاوه روسیه و چین بر ادامه پایبندی خود به توافق هستهای تاکید کرده اند.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | فرانسه | رئیس جمهور | رییس جمهور | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog