فرایند – به عمل آوردن مشاهده روزنامه

فرایند – به عمل آوردن: مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان استان مازندران باشگاه خبرنگاران عناوین روزنامه

گت بلاگز اخبار پزشکی کارها اورژانسی بعد از زمین خوردن در برف

نخستین برف سنگین در پایتخت اگرچه با خوش حالی شهروندان همراه بود، ولی اختلال در خدمات رسانی و فعالیت های روزانه را به دنبال داشت. برف، باز هم مدیران شهری را غافل

کارها اورژانسی بعد از زمین خوردن در برف

کارها اورژانسی بعد از زمین خوردن در برف

عبارات مهم : ایران

نخستین برف سنگین در پایتخت اگرچه با خوش حالی شهروندان همراه بود، ولی اختلال در خدمات رسانی و فعالیت های روزانه را به دنبال داشت. برف، باز هم مدیران شهری را غافلگیر کرد. بارش برف در پایتخت کشور عزیزمان ایران از شنبه شب شروع شده است هست. بعد از چند سال این نخستین باری است که پایتخت کشور عزیزمان ایران شاهد بارش سنگین برف زمستانی است.

کارها اورژانسی بعد از زمین خوردن در برف

اداره کل هواشناسی پایتخت کشور عزیزمان ایران از روزهای قبل بارش برف سنگین را آینده نگری کرده و از روز پنجشنبه نیز با صدور اخطاریه هشدارهای مورد نیاز را داده هست. با این حال آمادگی مورد نیاز جهت مواجهه با یک روز برفی وجود نداشته که این مساله اعتراض شهروندان را در پی داشته هست. مناطق شمالی پایتخت کشور عزیزمان ایران بیشترین بارش برف را شاهد بوده هست. از دو شب گذشته تردد در این بخش از شهر با اختلال رو به رو بوده طوری که ترافیک سنگین و لغزندگی خیابان ها موجب شده است است بعضی شهروندان شب را تا صبح در خودروهای شخصی به صبح برسانند.

مدیران شهری و درس مدیریت

نخستین برف سنگین در پایتخت اگرچه با خوش حالی شهروندان همراه بود، ولی اختلال در خدمات رسانی و فعالیت های روزانه را به دنبال داشت. برف، باز هم مدیران شهری را غافل

روز گذشته یک استاد دانشگاه نیز با انتقاد از نحوه خدمات رسانی شهرداری گفته است: گویا مسئولان شهرداری هیچ انتظار نداشتند چنین برفی بیاید، هیچ تمهیدی جهت مدیریت بارش برف شب تا صبح وجود نداشت، بارش برف در منطقه های متفاوت شهری یکسان نبود؛ حتی اهالی بعضی منطقه ها نرمی برف را زیر پای خود احساس نکردند؛ ولی بی گمان، در محله های نزدیک کوه، انتظار این بود که شهرداری مراقب راه ها و مسیرها باشد، ولی زهی خیال باطل. الهام باقری اظهار کرد: سانحه های رانندگی، از شب شروع شد، ماشین ها بر اثر سرخوردگی و لغزندگی خیابان ها و کوچه های شهر، انگار در گردنه کویین بزرگراه قزوین – رشت دهه 70 گیر افتاده اند، در کوی فراز، بسیاری شهروندان شب را در درون ماشین به صبح رساندند که نه شهرداری پاسخ گو بود، نه پلیس. او تصریح کرد: هیچ کمیته بحرانی نتوانست خوش حالی مردم را با خرمی و آرامش به صبح برساند، معلوم نیست مسئولان شهری از شب شنبه تا صبح یکشنبه چه کردند. در خواب ناز بودند؟ یا آنان نیز در برف خیابان ها نه راه بعد داشتند، نه راه پیش؟ در وضعیتی که هر لحظه امکان داشت و دارد بنزین ماشینشان تمام شود و در سرما بمانند و بماند گرسنگی و نیازهای دیگر طبیعی شان. به گزارش ایرنا، باقری عنوان کرد: این اتفاقات همه در شهر تهران، پایتخت کشور عزیزمان ایران رخ داده نه در یک روستای دوردست مرزی و تنها یک پرسش باقی می ماند: مدیران شهری آیا درس مدیریت خوانده اند؟

پیشگیری و درمان اورژانسی شکستگی در روز های برفی

روز گذشته یک جراح استخوان و مفاصل در مورد کارها اولیه در هنگام شکستگی ناشی از لیز خوردن در برف توضیحاتی داد. حمید پدرام با اشاره به زیاد کردن احتمال ضرب دیدگی بر اثر لغزندگی ناشی از بارش برف بیان کرد: لغزندگی معابر ناشی از بارش برف می تواند صدماتی را به دنبال داشته باشد، افراد جوان به علت استحکام و توان بدنی زیاد در صورتی که دچار لیز خوردگی شوند کمتر آسیب می بینند، ولی در سنین بالاتر امکان شکستگی های خطرناک مانند شکستگی لگن و مچ دست و پا وجود دارد.

کفش مناسب بپوشید تا آسیب نبینید

کارها اورژانسی بعد از زمین خوردن در برف

این فوق تخصص جراحی زانو پیشگیری را بااهمیت ترین راه اقدام جهت جلوگیری از ضرب دیدگی بر اثر سرخوردگی ناشی از برف دانست و بیان کرد: در صورتی که افراد قصد دارند، پای پیاده در معابر سطح شهر تردد کنند، به منظور پیشگیری از لیز خوردگی و مصدومیت هایی مانند شکستگی و دررفتگی استخوان حتما از کفش مناسب استفاده کنند، افزون بر این بعضی کارها چون برف روبی و نمک پاشی از سوی نهادهای مسئول مانند شهرداری در پیشگیری از بروز حوادث کمک کننده خواهد بود. او خاطرنشان کرد: هنگام ضرب دیدگی هایی چون دررفتگی یا شکستگی استخوان بر اثر سرخوردگی در برف، نخستین اقدام حفظ خونسردی هست، در اغلب این قبیل ضرب دیدگی 99 درصد افراد هوشیار هستند و می توانند کارها اولیه مانند آتل بندی را تا وقت رسیدن به مراکز درمانی انجام دهند.

کارها اورژانسی در شکستگی ناشی از برف

پدرام به کارها اولیه در صورت ضرب دیدگی استخوان و مفاصل بر اثر لیز خوردگی ناشی از برف اشاره و عنوان کرد: در صورتی که هنگام تردد، فردی دچار لیزخوردگی و آسیب در استخوان یا مفاصل شود، نخستین اقدام این است که قسمت آسیب دیده را بی حرکت کرد و آتل بندی را انجام داد که جهت این کار می توان حتی از یک تکه چوب استفاده کرد. این جراح ارتوپدی تصریح کرد: افراد تا وقت مراجعه به مراکز درمانی اغلب در منزل یا محیط بسته قرار می گیرند، اگرچه هوا سرد هست، ولی توصیه می کنیم در صورت ضرب دیدگی استخوان مانند شکستگی و دررفتگی روی محل آسیب دیده کیسه یخ قرار داده شود تا ورم و صدمات عروقی کمتر باشد و کبودی ها کم کردن پیدا کند.

نخستین برف سنگین در پایتخت اگرچه با خوش حالی شهروندان همراه بود، ولی اختلال در خدمات رسانی و فعالیت های روزانه را به دنبال داشت. برف، باز هم مدیران شهری را غافل

دستکاری شکستگی ممنوع!

پدرام با تاکید بر اینکه از دست کاری محل ضرب دیدگی باید جلوگیری شود، ادامه داد: بعضی افراد در مواردی چون دررفتگی، دست به اقداماتی می زنند که این کارها خطرآفرین است و این امکان وجود دارد که آسیب جدی به عضو صدمه دیده وارد شود. این جراح ارتوپدی خاطرنشان کرد: هرچه شدت مصدومیت زیاد باشد، انجام کارها اولیه و اورژانسی زیاد حائز اهمیت هست. به گزارش گروه تحریریه سایت، پدرام یادآور شد: آتل بندی و استفاده از مسکن جهت کم کردن درد در آسیب های چون شکستگی ناشی از لیز خوردن در برف و تا وقت رسیدن به مراکز درمانی و انجام کارها مورد نیاز از سوی دکتر کمک کننده خواهد بود.

کارها اورژانسی بعد از زمین خوردن در برف

چگونگی جلوگیری از شکستگی پا و لیزخوردن

چطور در فصل یخ و برف از شکستگی پا و لیز خوردن جلوگیری کنید؟ سرما و خشکی هوا در زمستان باعث می شود استخوان ها زیاد در معرض آسیب های احتمالی قرار گیرند. شکستگی و سرمازدگی استخوان از مرسوم ترین عارضه های ناشی از سرمای هواست. بیماران مبتلا به رماتیسم، پوکی استخوان و سایر عارضه های مفصلی و استخوانی زیاد در معرض آسیب های ناشی از سرما قرار دارند. پیچ خوردگی مچ پا و شکستن استخوان های لگن، زانو، پاشنه و انگشتان پا از جمله بااهمیت ترین مشکلاتی است که به خاص سالمندان با آن روبه رو می شوند.

متخصصان ارتوپد توصیه می کنند که در زمستان از کفش های پاشنه بلند یا ته صاف استفاده نشود و عالی ترین گزینه چکمه های پاشنه کوتاه با کفی مناسب و طبی هست. استفاده از کفش عایق در برابر آب و کفشی که پا را در برابر سرما و عوامل خارجی محافظت کند، نقش موثری در جلوگیری از آسیب های عصبی، به خاص در بیماران دیابتی مبتلا به نوروپاتی دارد. حدود ۷۰ درصد از مبتلایان به دیابت، از نوروپاتی دیابتی زحمت می برند. این عارضه باعث تخریب سلول های عصبی به خاص در دست و پا می شود.

نوروپاتی، احساس درد را در بیمار عوض کردن می دهد و باعث می شود بیمار متوجه ضربه و آسیب به ناحیه پا نشود. همین امر به مرور باعث کبودی و زخم شدن پا و در نهایت قطع عضو می شود. سرمازدگی نیز منجر به درد، سوزش، خارش و ایجاد تکه های قرمز رنگ روی پا می شود. گرم نگه داشتن پا راهکار مناسبی جهت جلوگیری از سرمازدگی هست. ماساژ پا در آب ولرم نیز جهت درمان سرمازدگی توصیه شده است هست. همچنین پوشیدن جوراب های نخی و مرغوب از عرق کردن پا و ایجاد قارچ جلوگیری می کند. به گزارش تک پارس، در صورت بروز هرگونه مسئله از قبیل پیچ خوردن پا، شکستگی استخوان یا رگ به رگ شدن پا مراجعه به دکتر مهم است.

واژه های کلیدی: ایران | جلوگیری | استخوان | شهرداری | لیز خوردن | زمین خوردن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog