فرایند – به عمل آوردن مشاهده روزنامه

فرایند – به عمل آوردن: مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان استان مازندران باشگاه خبرنگاران عناوین روزنامه

گت بلاگز بین‌الملل تظاهرات گسترده علیه مدیر جمهور برزیل

دهها هزار تن از مردم برزیل با حضور در خیابانها برکناری میشل تمر از مقام ریاست جمهوری کشورشان را خواستار شدند.

تظاهرات گسترده علیه مدیر جمهور برزیل

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، دهها هزار تن از مردم برزیل روز چهارشنبه با حضور در خیابانها برکناری میشل تمر از مقام ریاست جمهوری کشورشان را خواستار شدند.
بر این اساس، دهها هزار تن از مردم برزیل که از رسوایی های پیاپی مقامات کشورشان خسته شده است اند روز چهارشنبه به دعوت اتحادیه های صنفی و کارگری در برازیلیا به خیابانها آمدند تا فشارها بر میشل تمر را به منظور برکناری وی از قدرت و همچنین آخر دادن به سیاستهای ریاضت اقتصادی که شرایط زندگی را بر مردم این کشور سخت کرده هست، شدت یافتن کنند.

عبارات مهم : برزیل

تظاهرکنندگان برزیلی پیراهن های قرمز رنگی به تن داشتند که بر روی آنها شعارهایی بر ضد میشل تمر و همچنین ضرورت برکناری وی از قدرت نوشته شده است بود. نزدیک به بیست و پنج هزار نفر اواسط روز چهارشنبه به سمت پارلمان برزیل به راه افتادند تا در برابر مقر پارلمان تجمع کنند.
برزیل از ماهها پیش با بدترین بحران اقتصادی تاریخ خود روبرو شده است و یک رسوایی فساد اقتصادی بزرگ نیز حیات سیاسی و اجتماعی آن را تحت تاثیر قرار داده هست. هشت عضو کابینه و دهها عضو پارلمان از احزاب و تشکلهای متفاوت در چارچوب تحقیقات قضایی که هفته گذشته دیوان عالی این کشور مجوز آن را صادر کرد، تحت پیگرد قرار گرفته اند.
این رسوایی زمانی بیش از پیش رسانه ای شد که هفته پیش یک تاجر ثروتمند برزیلی میشل تمر را متهم کرد در رسوایی پرهیاهوی شرکت نفتی پتروبراس که شمار زیادی از مسئولان سیاسی این کشور را با خطر پیگرد و بازداشت روبرو کرده تلاش کرده است جهت ساکت نگه داشتن ادواردو کانها مدیر پیشین مجلس نمایندگان به او رشوه بدهد. مدیر جمهور اذعان کرده است که مارس گذشته با این تاجر دیدار کرده ولی با پرداخت رشوه به او موافقت نکرده و هیچ اقدام غیرقانونی دیگری نیز مرتکب نشده هست.
ادواردو کانها از اعضای حزب حاکم برزیل و عامل مهم برکناری دیلما روسف از مقام ریاست جمهوری، در چارچوب پرونده فساد پتروبراس تحت پیگرد قرار داده شد و از سمت خود برکنار شد. کانها پیش از محکوم شدن در دادگاه در پرونده پتروبراس، همتایان و همکاران خود را ترساندن کرد که اگر سقوط کند، دهها نماینده و مسئول دیگر را نیز با خود پائین خواهد کشید.
دیوان عالی برزیل نیز تحقیقاتی را بر ضد میشل تمر به ظن کارشکنی احتمالی در روند اجرای عدالت شروع کرده هست.
مجلس نمایندگان برزیل تا کنون چندین درخواست جهت برکناری مدیر جمهور دریافت کرده است با این حال میشل تمر اتهامات فساد را که بر ضد وی مطرح شده است است به شدت رد و تاکید کرده است به هیچ وجه قصد استعفا از سمت خود را ندارد. موافقت با پرداخت باج به مدیر پیشین مجلس نمایندگان برزیل جهت ساکت نگه داشتن او تنها یکی از اتهامات مطرح شده است بر ضد میشل تمر است.
تحقیقات مربوط به پرونده فساد در پتروبراس هر روز ابعاد گسترده تری به خود می گیرد و دهها تن از نمایندگان و سناتورهای برزیلی که در این پرونده دخیل بوده اند یا تحقیقات راجع به آنها صورت می گیرد، بیم آن دارند که دیگر نتوانند در انتخابات پارلمانی سال آینده برزیل شرکت کنند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: برزیل | پرونده | اقتصادی | ریاست جمهوری | فساد اقتصادی | ریاضت اقتصادی | مجلس نمایندگان | بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog