فرایند – به عمل آوردن مشاهده روزنامه

فرایند – به عمل آوردن: مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان استان مازندران باشگاه خبرنگاران عناوین روزنامه

گت بلاگز مهاباد دعوت از پژوهشگر بوکانی به کنفرانس علمی اولان باتور مغولستان

کنفرانس آسیایی اولان باتور با عنوان ‘ پیشرفت در برنامه حفاظتی میش مرغ ‘ قرار است با حضور محققان و اکولوژیست هایی از آسیا و دنیا در 26 و 27 ماه می در اولان با

دعوت از پژوهشگر بوکانی به کنفرانس علمی اولان باتور مغولستان

به روایت گروه خبری گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، ‘رحیم عبدالکریمی’ پژوهشگر بوکانی به طور رسمی جهت ایراد سخنرانی، تدوین و اصلاح برنامه حفاظت جهانی پرنده در معرض انقراض ‘میش مرغ’ به کنفرانس علمی ‘اولان باتور’ پایتخت کشور مغولستان دعوت شد.

کنفرانس آسیایی اولان باتور با عنوان ‘ پیشرفت در برنامه حفاظتی میش مرغ ‘ قرار است با حضور محققان و اکولوژیست هایی از آسیا و دنیا در 26 و 27 ماه می در اولان باتور پایتخت کشور مغولستان برگزار شود.

این کنفرانس با نشانه جمع آوری داده های تازه از پراکنش جمعیت میش مرغ، تهدیدهای پیش روی این گونه پرنده و تدوین و اصلاح برنامه حفاظت جهانی آن برگزار می شود.

میش مرغ یکی از گونه های شاخص جانوری است که سنگین وزن ترین پرنده قادر به پرواز دنیا لقب گرفته است و بدلیل کم کردن جمعیت جهانی آن در رده آسیب پذیر فهرست سرخ IUCN قرار دارد.

دعوت از پژوهشگر بوکانی به کنفرانس علمی اولان باتور مغولستان

این کنفرانس به همت وزارت محیط زیست و توریسم مغولستان و با همکاری دفتر محیط زیست شرکت ملل، اتحادیه اوراسیایی حفاظت از هوبره، مرکز حفاظت از حیات وحش مغولستان و اکادمی علوم مغولستان برگزار می شود.

میش مرغ در حال حاضر نماد محیط زیست استان اذربایجان غربی بوده و وضع جمعیتی این گونه بر اساس محاسبات اکولوژیکی در کشور عزیزمان ایران بر روی لبه انقراض قرار دارد.

انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: پرنده | برنامه | پژوهشگر بوکانی | کنفرانس علمی مغولستان | میش مرغ | مهاباد |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog